top of page

Õpetamine ja treening

This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start editing the content and make sure to add any relevant details or information that you want to share with your visitors.

Looming

Loomisega on mul viimastel aastatel olnud keerulised suhted. Olen mõelnud palju Rudolf Nurejevi tsitaadile: "Tehnika on see, mille juurde pöördud tagasi, kui inspiratsioon saab otsa." Võib-olla siis nii ongi. Enne koroonat oli mul päris suur loomise koormus ja pärast väikest pausi tundsin koreograafia loomise vastu teatavat tõrget. Otsustasin pühenduda ennast tehnikale, mis mind siis ja endiselt sügavalt huvitab. Kuigi looming ei ole praegu minu tegemiste keskmes, loon tantse ikka. Nii mulle praegu meeldib ja sobib - hoian kätt soojas ja saan suunata loovuse ja tähelepanu üksikutele tantsudele või projektidele. Lisaks loon tunnimaterjali, mis hoiab ka loomingulises vormis. Olen rohkem süvenenud erinevatesse stilistikatesse ja usun, et olen taasleidnud selle "oma". Sellepärast usun, et olen peagi jälle ka aktiivsemalt koreograafi rollis, kuid lasen sellel loomingulisel tungil rahulikult kasvada.

​​

Viimaste aastate huvitavamaid projekte oli koreograafia ja lavastuse loomine Eesti Laulu konkursi jaoks. Luua tuli koreograafia kahele tantsijale muusikavideos ning seejärel seada see liikumine ka Eesti Laulu rombikujulisele lavale. Tantsu idee lähtus väga otseselt laulu sisust: armastus kannab läbi raskuste. Lähenesime sellele konflikti ja taaslähenemise motiivi kaudu (isegi, kui on raske, siis armastus ei lase käega lüüa).

Kui minu põhiline väljund on seni olnud 2-3-minutilised tihedad võistluskavad, siis selles protsessis pidin arvestama näiteks kaamerate liikumisi, kahe tantsija erinevat tehnilist võimekust, tasakaalu laulja ja tantsijate vahel (et tants võimendaks, mitte ei domineeriks), lava kuju ja taustavisuaali, laulja liikumist, režissööri sisendit. Võtteplatsil pidin operaatoriga koostöös tantsijaid juhendama ning lavashowd sättides andma tagasisidet tehnilisele meeskonnale ja artistidele. Kujunes ootamatult ka nii, et pidin laval ise ka artisti rollis olema (olles esimesi kuud lapseootel), mis andis asjale veel paar mõõdet juurde. 

Protsessis oli minu jaoks palju õppimiskohti ja esimesele korrale omaselt ka omajagu katse-eksitusmeetodi kasutamist. Meeskond usaldas mind ja andis palju vastutust. Meid toetas veidi ka Eesti Laulu lavastaja, kelle tagasiside abil sain telespetsiifikaga rohkem tuttavaks. Lõpptulemusega jäin selles hetkes rahule ning järgmisel korral teeksin sarnast projekti suurema enesekindlusega.

​​

IMG_1530.JPG

Esimene kontekst: muusikavideo

Tugev sisend režissöörilt süžee osas. Siin sain väärtuslikku juhendamiskogemust kaamera taga. 

foto (1 of 6).JPG
IMG_2400.JPG

Kolmas kontekst: finaal

Siin muutsime veidi lavastust, kaameratööd ja kostüüme. 

Teine kontekst: poolfinaal

Selle ettevalmistuseks läks palju aega, et kõik detailid koos töötama panna. Kõikidest koreograafia versioonidest oli see mu isiklik lemmik, sest tants rõhutas minu jaoks õigeid kohti ja show toimis tervikuna hästi.

Mõned minu viimase aja koreograafianäited on ka siin. "Feminine Fire" on loodud koostöös Kati Ly Koiduga ning "Kiiguri-Kaaguri" koostöös Anastasia Koodi ja Triin Veskimeistriga.

© 2024 Greetel Joanna

bottom of page